Niezawodne pomiary za naciśnięciem przycisku

Dzięki automatycznej regulacji podświetlenia i ostrości wyeliminowano błędy pomiarowe spowodowane ingerencją operatora. Za naciśnięciem przycisku maszyna ZEISS O-SELECT analizuje cechy danego obiektu i dokumentuje wyniki pomiaru, także w postaci profesjonalnego raportu.

ZEISS O-SELECT – nowy, inteligentny cyfrowy projektor pomiarowy

W halach produkcyjnych ręczne narzędzia, takie jak goniometry, mierniki i projektory profilowe, coraz częściej ustępują miejsca optycznym i stykowym współrzędnościowym maszynom pomiarowym. Jednak wpływ operatora na dokładność ręcznych rozwiązań nadal pozostaje istotnym czynnikiem. W urządzeniu ZEISS O-SELECT udało się go ograniczyć do minimum. Dzięki zaawansowanej automatyzacji i łatwej obsłudze można szybko i regularnie przeprowadzać skomplikowane pomiary, a następnie je dokumentować.

 

 

Pomiary seryjne za naciśnięciem przycisku

Obiekty, dla który wygenerowano już plan pomiarowy, można zmierzyć urządzeniem ZEISS O-SELECT po naciśnięciu jednego przycisku. System automatycznie identyfikuje obiekt i wczytuje odpowiedni program. Również zorientowanie części odbywa się automatycznie. Urządzenie automatycznie dobiera optymalne podświetlenie i ostrość. Nie tylko ułatwia to obsługę, lecz także sprawia, że operator nie ma wpływu na powtarzalność wyniku pomiaru. Wynik pomiaru jest generowany i przesyłany automatycznie, a w razie potrzeby może zostać wydrukowany w formie raportu.

Zakres zastosowania

Niezależnie od branży: motoryzacji, elektroniki czy tworzyw sztucznych ZEISS O-SELECT gwarantuje prostotę i niezawodność, jakich oczekuje się we współczesnym przemyśle. Cyfrowy projektor pomiarowy doskonale spisuje się w przypadku sprawdzania parametrów odległości, promieni i kątów. Najczęściej urządzenie wykorzystuje się do analizowania elementów perforowanych i wyginanych lub części formowanych wtryskowo bądź wycinanych laserem.

Zapoznaj się z naszymi mikroskopami.

Umów się na spotkanie i przetestuj mikroskop ZEISS w swojej pracowni, zupełnie za darmo!

 

PLIKI DO POBRANIA
Industrial_routine_solutions_brochure-7

 

FORMULARZ KONTAKTOWY