O firmie

Serdecznie witamy Państwa na stronie naszej firmy OPTO-LAB. Wierzę, że z pomocą naszego zespołu znajdą tu Państwo interesujące i praktyczne rozwiązania, które pomogą Państwu w codziennej pracy laboratoryjnej.

Nasza firma jest Autoryzowanym Dealerem firmy CARL ZEISS – światowego lidera w produkcji mikroskopów optycznych i elektronowych, firmy AKASEL – światowego lidera w produkcji materiałów eksploatacyjnych do materiałografii oraz amerykańskiej firmy Electron Microscopy Sciences – jedynego dystrybutora oświetlaczy fluorescencyjnych firmy NIGH SEA.

Specjalizujemy się w rozwiązaniach szeroko pojętej optyki laboratoryjnej przeznaczonej do pracy w placówkach medycznych, przemysłowych i edukacyjnych. Oferujemy  produkty przydatne w pracach konserwatorskich, laboratoriach kryminalistycznych, placówkach weterynaryjnych i wszędzie tam gdzie wymagana jest niezwykle wysoka precyzja i jakość obrazowania mikroskopowego.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę mikroskopów optycznych: biologicznych, stereoskopowych, metalograficznych czy operacyjnych.  Posiadamy również rozwiązania oparte o mikroskopie cyfrową z możliwością obrazowania 3D. Zaproponujemy Państwu odpowiednie techniki obserwacji oraz dobierzemy potrzebne akcesoria jak np. kamery mikroskopowe, kamery monochromatyczne używane do obrazowania we fluorescencji, oświetlacze, komory inkubacyjne, uchwyty preparatów, żarówki do mikroskopów, obiektywy, okulary i wiele innych.

Prowadzimy szeroki wachlarz szkoleń tematycznych m.in. z  z zasad działania mikroskopów świetlnych, stereoskopowych jak i konfokalnych, z zakresu przygotowania próbek do badań metalograficznych i wielu innych ciekawych tematów związanych z preparatyką oraz technikami obserwacji pod mikroskopem (szczegóły w zakładce szkolenia).

Oferujemy profesjonalny serwis świadczony przez wykwalifikowanych inżynierów. Jesteśmy w stanie podjąć się realizacji najbardziej skomplikowanych i trudnych zleceń. Obsługujemy wszystkie rodzaje mikroskopów takich producentów jak CARL ZEISS, NIKON, OLYMPUS, LEICA, PZO i innych.

Zachęcamy do poznania szczegółów przygotowanej przez nas oferty.

_DSC2794

MARCIN KOWALEWSKI

Od 2017 roku właściciel firmy OPTO-LAB .

Absolwent Wydziału Mechatroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wieloletnie praktyczne doświadczenie na stanowisku inżyniera ds. zaawansowanych technik mikroskopowych oraz inżyniera ds. systemów termowizyjnych.  Ukończył liczne kursy i szkolenia.

NASI PARTNERZY

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu